Styrerens hverdag bryter henne ned
Styrerens ustrukturert måte å arbeide på er i ferd med å knekke henne
Les mer >>Tydelig sjef og leder i barnehagen
Del tre i vårt verktøy for lederutvikling handler om tydelighet i sin lederstil.
Les mer >>Hvordan gå fram når du skal gi kritikk til sjefen?
Å gi kritikk til sin egen sjef krever både mot, overveielser og forberedelse. Men det er mulig å gjøre dette på en måte som fører til endring på det området du er misfornøyd med.
Les mer >>Lederen har ordet!
Rettferdighet og samsvar mellom ord og handling er viktig for meg
Les mer >>Hva kjennetegner dårlig ledelse?
Her er fire ting ansatte mener kjennetegner dårlig ledelse.
Les mer >>Teamledelse - få ut det beste av alle, store som små
I syvende og siste del av Barnehageforums verktøy for lederutvikling tar Inger Pedersen for seg teamledelse.
Les mer >>Hvordan takle konfliktsituasjoner på en god måte?
Det er vanskelig å holde seg rolig når det er en konflikt på gang. Men ledelse innebærer ofte konflikter, og ansvaret for god konflikthåndtering ligger hos deg. Her er noen tips du kan bruke når du kjenner irritasjonen boble.
Les mer >>Slik gjør du deg fortjent til tillit
Tillit kan ikke kjøpet for penger, og det tar tid å bygge den opp. Men når du først har den, er det viktig å sørge for at du beholder den.
Les mer >>Debatter ledelse!
Flat struktur, likhetsidealer og ønsker om konsensus bidrar til å usynliggjøre at førskolelærerne er barnehagens fagpersoner
Les mer >>





