Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>Lederrollen - trygghet i lederrollen del 2
For å være seg selv på sitt beste, må man ha en grunnleggende trygghet i den aktuelle situasjonen.
Les mer >>Hvordan kommunisere med sjefen om arbeidspress
Hva gjør du som leder hvis du opplever for stort arbeidspress? Å stramme joggeskoene og løpe fortere er ikke en holdbar løsning i lengden. Her er tre tips til hvordan du sammen med din sjef kan løse denne situasjonen.
Les mer >>Lederen har ordet!
Jeg begynte å arbeide som styrer fordi jeg har en visjon som jeg tror sterkt på
Les mer >>Lederen har ordet!
Jeg skulle gjerne hatt litt mer tid til å sette meg ned i fred og ro og reflektere rundt det vi jobber med
Les mer >>Lederrollen - trygghet i lederrollen del 1
Johan Velten, har undersøkt hva som skaper trygghet og utrygghet i lederrollen.
Les mer >>Rett på sak ledelse
For at de ansatte skal få en helhetsforståelse av arbeidet og målene, må man bruke litt tid på å snakke om hvorfor vi vi har satt oss de målene vi har.
Les mer >>Teamledelse - få ut det beste av alle, store som små
I syvende og siste del av Barnehageforums verktøy for lederutvikling tar Inger Pedersen for seg teamledelse.
Les mer >>Lederen har ordet!
Å jobbe med det pedagogiske arbeidet er noe av det viktigste jeg gjør
Les mer >>





