Flere artikler innen Ledelse
Konflikter i personalgrupper
Hva handler konfliktene i barnehagen egentlig om, og hva gjør styrere med dem? I hvilken grad unnviker styrerne konflikter?
Les mer >>Fra kollega til leder
Mange pedagogiske ledere blir styrere og mange assistenter blir pedagogiske ledere på dispensasjon.
Les mer >>Lederen har ordet!
”Årøyhaugen – der alle stjerner får glitre” er en visjon helt etter mitt hjerte sier Bodil.
Les mer >>Total kvalitetsledelse
TKL ble utviklet av amerikanske ledelsesforskere i etterkrigstidens Japan. Det omfattende kvalitetssystemet har hatt stor sukess.
Les mer >>Lederen har ordet!
Jeg skulle gjerne hatt litt mer tid til å sette meg ned i fred og ro og reflektere rundt det vi jobber med
Les mer >>Fra krise til utvikling - dare to care
Hva skjer når vi er under press eller i kriser, personlig eller i personalgruppa?
Les mer >>Lederen har ordet!
Nina drømmer om å ta med hele personalgruppen på en studietur til Reggio Emilia
Les mer >>Barnehagen trenger modige ledere
I vanskelige tider trenger barnehagene kloke ledere med varme hjerter og stort mot, sier Björn Olsson. Men hva er en modig barnehageleder?
Les mer >>Hvordan takle konfliktsituasjoner på en god måte?
Det er vanskelig å holde seg rolig når det er en konflikt på gang. Men ledelse innebærer ofte konflikter, og ansvaret for god konflikthåndtering ligger hos deg. Her er noen tips du kan bruke når du kjenner irritasjonen boble.
Les mer >>





