

Les også
Spenner du bein for deg selv?
Som leder må du kaste idealbilde, tørre å være et menneske med feil og mangler
Les mer >>Progresjon mellom plan og medvirkning
Er det noen motsetning mellom å bygge den pedagogiske virksomheten på vedtatte læreplaner, og å ta utgangspunkt i barns interesser og perspektiv?
Les mer >>Skal du takke ja eller nei til lederjobben?
Har du et stort behov for å få klapp på skulderen? Da er lederjobb kanskje ikke den rette veien for deg
Les mer >>Rett på sak ledelse
For at de ansatte skal få en helhetsforståelse av arbeidet og målene, må man bruke litt tid på å snakke om hvorfor vi vi har satt oss de målene vi har.
Les mer >>Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>Hvordan gi tilbakemelding på følelsesmessige utbrudd?
Hva gjør du når en ansatt svarer på tilbakemeldingen din ved å rope av lungenes fulle kraft, slik at du ikke kommer til orde?
Les mer >>