Lederen har ordet!
Nina drømmer om å ta med hele personalgruppen på en studietur til Reggio Emilia
Les mer >>Ord du som leder bør unngå å bruke
Som leder vil dine ord veie tungt, det er derfor viktig å bære bevisst hvordan noen av ordene vi omgir oss med kan virke på dine medarbeidere
Les mer >>Hvordan kommunisere med sjefen om arbeidspress
Hva gjør du som leder hvis du opplever for stort arbeidspress? Å stramme joggeskoene og løpe fortere er ikke en holdbar løsning i lengden. Her er tre tips til hvordan du sammen med din sjef kan løse denne situasjonen.
Les mer >>Slik håndterer du uenighet
Å få oppbakking fra dine medarbeidere til nye initiativ er viktig for å lykkes
Les mer >>Narsissistiske ledere framstår som gode – men det er de ikke!
Narsissistiske ledere har selvtillit, er autoritære og tar ofte styringen over en gruppe
Les mer >>Lederen har ordet!
Rettferdighet og samsvar mellom ord og handling er viktig for meg
Les mer >>Må ikke gro inn i veggene!
Vi må ikke bli så fornøyd med oss selv at vi står helt stille. Dynamikk er helt nødvendig dersom en organisasjon og et fag skal utvikle seg, sier Tone Risvoll Kvernes.
Les mer >>Teamledelse i barnehagen – en hybrid ledelsesform
Å være pedagogisk leder i et barnehageteam er en spennende og kompleks oppgave. En hybrid lederform som teamledelse, har mål om å lede og støtte personalet slik at alle blir gode i arbeidet med barna. Hvordan kan den pedagogiske lederen bidra til å skape «vi-følelse»?
Les mer >>Rett på sak ledelse
For at de ansatte skal få en helhetsforståelse av arbeidet og målene, må man bruke litt tid på å snakke om hvorfor vi vi har satt oss de målene vi har.
Les mer >>





