Konflikter i personalgrupper
Hva handler konfliktene i barnehagen egentlig om, og hva gjør styrere med dem? I hvilken grad unnviker styrerne konflikter?
Les mer >>To spørsmål som kan stoppe deg fra å gjøre noe dumt
Sinne, frustrasjon eller utålmodighet kan føre til at vi handler uhensiktsmessig.
Les mer >>Effektiv eller effektfull ledelse?
En kolibri gjør 80 vingeslag i sekundet, en svale gjør bare 5. Så hvem er best til å fly?
Les mer >>Vet vi hvorfor vi gjør som vi gjør?
Det går fort i barnehagen. Mange valg tas på refleks – men hva skjer når autopiloten styrer mer enn bevisstheten? Kanskje er det på tide å sjekke om kartet fortsatt stemmer med terrenget.
Les mer >>Derfor er ydmyke ledere de beste
Lederen har ordet!
Rettferdighet og samsvar mellom ord og handling er viktig for meg
Les mer >>Barnehagen trenger modige ledere
I vanskelige tider trenger barnehagene kloke ledere med varme hjerter og stort mot, sier Björn Olsson. Men hva er en modig barnehageleder?
Les mer >>Den vanskelige samtalen
Som leder vil du oppleve situasjoner som gjør at du må ta samtaler med dine ansatte som omhandler vanskelige og ubehagelige saker
Les mer >>Ledelse i en livskraftig organisasjon
Hva er en sterk og livskraftig organisasjon? Er virkelig utviklingspotensialet uendelig stort eller er det begrenset av rammene i organisasjonen?
Les mer >>





