Flere artikler innen Barnevern
Nye møtepunkter gir bedre samarbeid
Nye møteplasser og samarbeidsrutiner mellom barnehage og barnevern har gitt gode resultater
Les mer >>Må ikke gro inn i veggene!
Vi må ikke bli så fornøyd med oss selv at vi står helt stille. Dynamikk er helt nødvendig dersom en organisasjon og et fag skal utvikle seg, sier Tone Risvoll Kvernes.
Les mer >>Hvem omfattes av taushetsplikten?
Hvem omfattes av taushetsplikten? Her er en fin oversikt over reglene som gjelder.
Les mer >>Utvalg skal utrede det biologiske prinsipp i barnevernet
Regjeringen har nedsatt et offentlig utvalg som skal utrede det biologiske prinsipp i barnevernet
Les mer >>Hva skjer når barnehagen melder?
Saksgangen etter melding til barnevernet kan være noe forvirrende. Her er den listet opp, steg for steg.
Les mer >>Barnevern i barnehagen
Barnevern i barnehagen er vår nye storsatsing! I samarbeid med Borgestadklinikken og barnevernet.no bygger vi opp en kunnskapsbase med artikler, filmer, diskusjon og ekspertråd.
Les mer >>Tidlig innsats - Må ta tak i bekymringen
Når man er bekymret for et barn, bør man snakke om det. Men i barnehagene blir de vanskelige samtalene ofte utsatt.
Les mer >>Den nødvendige samtalen- Del 3
Det kan være vanskelig for ansatte i barnehager og skoler å ta opp bekymringer rundt et barn med foreldrene. Med denne filmen får du den kunnskapen du trenger for en så god og profesjonell prosess som mulig.
Les mer >>Barn som lever med rusmisbruk i hjemmet
Barnevernet som hjelpeinstans er helt glemt i boken "Hvem kan hjelpe Jesper?"
Les mer >>






