Flere artikler innen Barnevern
Utvalg skal utrede det biologiske prinsipp i barnevernet
Regjeringen har nedsatt et offentlig utvalg som skal utrede det biologiske prinsipp i barnevernet
Les mer >>Håndbok for de vanskelige samtalene
Alle som jobber i barnehage og skole vil før eller siden møte foreldresamtaler som er vanskeligere enn andre
Les mer >>Den nødvendige samtalen- Del 3
Det kan være vanskelig for ansatte i barnehager og skoler å ta opp bekymringer rundt et barn med foreldrene. Med denne filmen får du den kunnskapen du trenger for en så god og profesjonell prosess som mulig.
Les mer >>Kragerø: Pris for beste praksis
Gode rutiner, godt verktøy og særlig fokus på samarbeid mellom barnehager og barnevern. Det gav Kragerø kommune pris for beste praksis.
Les mer >>Omsorg er gull
Eli Rygg er kjent for de fleste fra Portveien 2. En av hennes kampsaker er at barn skal få slippe å bli sammenliknet. Hun jobber i dag mye med barnevern og har mange gode sommertanker til barnehagene.
Les mer >>Hvem omfattes av taushetsplikten?
Hvem omfattes av taushetsplikten? Her er en fin oversikt over reglene som gjelder.
Les mer >>Tidlig innsats - Må ta tak i bekymringen
Når man er bekymret for et barn, bør man snakke om det. Men i barnehagene blir de vanskelige samtalene ofte utsatt.
Les mer >>Foreldreveiledningsprosjektet
Vår 2004 deltok Bydel Grorud i et tverrfaglig samarbeidsprosjekt mellom Barne - og Familiedepartementet og ICDP Norge - kalt Foreldre veilednings prosjektet. ICDP for omsorgsgivere med etnisk minoritetsbakgrunn.
Les mer >>Hvis klær kunne fortelle
Hvis klær kunne fortelle er en utstilling med fortellinger fra barn som har opplevd at hjemmet er et farlig sted å være
Les mer >>





