Flere artikler innen Barnevern
Forebygge mer og reparere mindre
Foreldrene oppsøker oss i mye større grad nå enn før
Les mer >>Foreldreveiledningsprosjektet
Vår 2004 deltok Bydel Grorud i et tverrfaglig samarbeidsprosjekt mellom Barne - og Familiedepartementet og ICDP Norge - kalt Foreldre veilednings prosjektet. ICDP for omsorgsgivere med etnisk minoritetsbakgrunn.
Les mer >>Omsorg er gull
Eli Rygg er kjent for de fleste fra Portveien 2. En av hennes kampsaker er at barn skal få slippe å bli sammenliknet. Hun jobber i dag mye med barnevern og har mange gode sommertanker til barnehagene.
Les mer >>Fritak fra taushetsplikt
Rutiner for søknad om fritak for taushetsplikt etter tvistemålsloven §§ 204 og 251 og straffeprosessloven §§ 118 og 230 i forbindelse med vitneførsel og fremleggelse av taushetsbelagte dokumenter for domstolene.
Les mer >>Hvem omfattes av taushetsplikten?
Hvem omfattes av taushetsplikten? Her er en fin oversikt over reglene som gjelder.
Les mer >>Standard bekymringsmelding for offentlig ansatte
Her kan du finne en standard mal for bekymringsmeldinger til barnevernet.
Les mer >>Utvalg skal utrede det biologiske prinsipp i barnevernet
Regjeringen har nedsatt et offentlig utvalg som skal utrede det biologiske prinsipp i barnevernet
Les mer >>Må ikke gro inn i veggene!
Vi må ikke bli så fornøyd med oss selv at vi står helt stille. Dynamikk er helt nødvendig dersom en organisasjon og et fag skal utvikle seg, sier Tone Risvoll Kvernes.
Les mer >>Til barnets beste
Til barnets beste - samarbeid mellom barnehage og barnevernstjenesten.
Les mer >>





