Flere artikler innen Barnevern
Fra frustrasjon til samarbeid
Det startet med frustrasjon og skepsis. I dag har Verdal kommune både verktøy, nettverk og gode samarbeidsrutiner for barn som vekker bekymring.
Les mer >>Når bør man bli bekymret?
Hvilke signaler bør barnehagen være oppmerksom på?
Les mer >>Må ikke gro inn i veggene!
Vi må ikke bli så fornøyd med oss selv at vi står helt stille. Dynamikk er helt nødvendig dersom en organisasjon og et fag skal utvikle seg, sier Tone Risvoll Kvernes.
Les mer >>Tidlig innsats - Må ta tak i bekymringen
Når man er bekymret for et barn, bør man snakke om det. Men i barnehagene blir de vanskelige samtalene ofte utsatt.
Les mer >>Forebygge mer og reparere mindre
Foreldrene oppsøker oss i mye større grad nå enn før
Les mer >>Barnevern i barnehagen
Barnevern i barnehagen er vår nye storsatsing! I samarbeid med Borgestadklinikken og barnevernet.no bygger vi opp en kunnskapsbase med artikler, filmer, diskusjon og ekspertråd.
Les mer >>Hvis klær kunne fortelle
Hvis klær kunne fortelle er en utstilling med fortellinger fra barn som har opplevd at hjemmet er et farlig sted å være
Les mer >>Barn som lever med rusmisbruk i hjemmet
Barnevernet som hjelpeinstans er helt glemt i boken "Hvem kan hjelpe Jesper?"
Les mer >>Kragerø: Pris for beste praksis
Gode rutiner, godt verktøy og særlig fokus på samarbeid mellom barnehager og barnevern. Det gav Kragerø kommune pris for beste praksis.
Les mer >>







