
Positiv psykologi gir mindre sykefravær
Ledere som har tatt i bruk positiv psykologi opplever lavere sykefravær og mindre utskifting av personalet.
Les mer >>Spørsmål om pedagogisk grunnsyn
Når man jobber med pedagogisk grunnsyn kan det være til nytte med noen konkrete spørsmål. Grunnsynet dukker opp når man må forklare hvorfor.
Les mer >>Dette er god ledelse
En undersøkelse gjennomført av Væksthus for ledelse har identifisert hva medarbeidere mener kjennetegner en god leder
Les mer >>Bærekraftig arbeidsmiljø i barnehagen
Det er gode grunner til at bærekraft er et begrep som brukes av «alle». Bærekraft på arbeidsplassen handler om å legge til rette for at de ansatte skal få gode (og like) muligheter både til å trives og til å prestere godt
Les mer >>Fremtidens ledere må være faglige ledere
Det er mange som vil mene noe om barnehagens innhold og arbeidsmåter. Dette krever barnehageledere som er faglig sterke, mener professor Dion Sommer.
Les mer >>Fra plan til handling i Skedsmo kommune
Med utgangspunkt i Kari Lamers rammeprogram for sosial kompetanseutvikling, «Du og jeg og vi to!», har sju barnehager i Skedsmo kommune de jobbet med et prosjekt kalt «Fra plan til handling».
Les mer >>