Flere artikler innen Ny i barnehagen
Introduksjonsplan - program
Dette er et gjenomarbeidet og godt introduksjonsprogram for nyansatte. Med et slikt program kan du sikre en best mulig start for alle parter.
Les mer >>Ny som pedagogisk leder
Å starte i rollen som pedagogisk leder kan være både spennende og krevende. Med ansvar for barn, foreldre og kolleger blir de første månedene en viktig tid for å bygge trygghet, relasjoner og egen lederstil.
Les mer >>Infobrosjyre
Informasjon er viktig, spesielt i innkjøringsfasen. barnehageforum har mange ulike varianter for å strukturere informasjon til nye foreldre.
Les mer >>Blåbær og tyttebærbilde
Bruk fargestoffene i bærene til å lage flotte bilder som dekorasjon i barnehagen
Les mer >>Infeksjon ved start i barnehagen
Dette er et skriv som redegjør for ulike infeksjoner som er vanlig å få den første tiden i barnehagen.
Les mer >>Fra noen timer til mange dager - foreldreaktiv tilvenning
Kan foreldreaktiv tilvenning gi barn en nær og trygg relasjon til tilknytningspersonen, og dermed bedre barnehagestart?
Les mer >>Bli kjent leker
Barnas første møte med barnehagen kan være både spennende og skremmende. Her er noen morsomme leker for de største som kan bidra til at barna blir fortere og bedre kjent.
Les mer >>Referat fra et møte
Fire barn ble invitert til et møte om å være ny i barnehagen.
Les mer >>Tilvenning i barnehagen
Tilvenning er en avgjørende periode for alle parter. God og betryggende informasjon til foreldrene om hvordan tilvenningen foregår kan være til stor nytte.
Les mer >>
.jpg)



