Flere artikler innen Ny i barnehagen
Tilvenning til barnehagens verden
Hvordan bli barnehagens innhold presentert for barnet i tilvenningsperioden?
Les mer >>Rutiner for primærkontakten
Hva er rollen til primærekontakten. Denne beskrivelsen er laget på bakgrunn av andre barnehager og egne erfaringer.
Les mer >>Barnehagen må tilpasses de yngste
Skap gode barnehager for ettåringer, i stedet for å kritisere tidlig barnehagestart!
Les mer >>Ny i barnehagen
Det er ikke alltid like greit å være tre år og møte barnehagen for første gang. Det er mye nytt og mye man er usikker på.
Les mer >>Infeksjon ved start i barnehagen
Dette er et skriv som redegjør for ulike infeksjoner som er vanlig å få den første tiden i barnehagen.
Les mer >>Den første foreldresamtalen
Det er viktig at den første samtalen med foreldrene er godt planlagt. Her er noen punkter til et utgangspunkt
Les mer >>Velkommen til barnehagen
I denne artikkelen gir Kari Pape noen råd og tips til hva en bør tenke gjennom før en skal ta i mot nye familier i barnehagen
Les mer >>Introhefte til vikarer
Vikarer og nyansatte i barnehagen har behov for informasjon den første tiden. Her står det mye om arbeidsform, pedagogikk og voksen - barn relasjoner.
Les mer >>Serviceerklæring for kommunale barnehager i kommunen/bydelen
En serviceerklæring er et nyttig hjelpemiddel for å avklare gjensidige forventninger mellom barnehage og hjem.
Les mer >>
.jpg)



