Barnehageforum - Den første foreldresamtalen

Det er viktig at den første samtalen med foreldrene er godt planlagt. Her er noen punkter til et utgangspunkt

Denne artikkelen er kun åpen for medlemmer Barnehageforum.

For å lese hele artikkelen må du logge inn (øverst til høyre i menyen).
Dersom du ikke er medlem må du melde deg inn for å få full tilgang.

Leken, barna og du

LEKEN, BARNA OG DU

Gjør leken til en kraft i personalets praksis – med foredrag, refleksjonsoppgaver og praktiske verktøy.

Se mer »

Blåbær og tyttebærbilde

Bruk fargestoffene i bærene til å lage flotte bilder som dekorasjon i barnehagen

Les mer >>

Nye foreldre i barnehagen – trygghet fra første møte

For nye foreldre er barnehagestart en stor milepæl, ofte fylt med både forventning og usikkerhet. Hvordan barnehagen møter dem i denne fasen, er avgjørende for å skape trygghet, tillit og et godt samarbeid fra første dag.

Les mer >>

Barnehagen må tilpasses de yngste

Skap gode barnehager for ettåringer, i stedet for å kritisere tidlig barnehagestart!

Les mer >>

Skjema for opplysninger fra foreldre

Her finner du et skjema for opplysninger om familien og tillatelser til diverse aktiviteter.

Les mer >>

Ny som pedagogisk leder

Å starte i rollen som pedagogisk leder kan være både spennende og krevende. Med ansvar for barn, foreldre og kolleger blir de første månedene en viktig tid for å bygge trygghet, relasjoner og egen lederstil.

Les mer >>

Tid for nye foreldre

Barnehagene tar i mot mengder med nye barn og foreldre i disse dager. Hvordan har vi forberedt foreldrene på barnehagestarten?

Les mer >>

Skjema for foreldretillatelser

Her er et nyttig skjema fra Furua barnehage i Alta. Det handler om tillatelser til diverse fra foreldrene.

Les mer >>

Introduksjonsplan - program

Dette er et gjenomarbeidet og godt introduksjonsprogram for nyansatte. Med et slikt program kan du sikre en best mulig start for alle parter.

Les mer >>

Fra noen timer til mange dager - foreldreaktiv tilvenning

Kan foreldreaktiv tilvenning gi barn en nær og trygg relasjon til tilknytningspersonen, og dermed bedre barnehagestart?

Les mer >>