Flere artikler innen Ny i barnehagen
Tilvenning til barnehagens verden
Hvordan bli barnehagens innhold presentert for barnet i tilvenningsperioden?
Les mer >>Introhefte til vikarer
Vikarer og nyansatte i barnehagen har behov for informasjon den første tiden. Her står det mye om arbeidsform, pedagogikk og voksen - barn relasjoner.
Les mer >>Blå ponnihester gråter aldri
En samtale med noen barn om gråt, trøst og sånn...
Les mer >>Ny i barnehagen
Det er ikke alltid like greit å være tre år og møte barnehagen for første gang. Det er mye nytt og mye man er usikker på.
Les mer >>Nye foreldre i barnehagen – trygghet fra første møte
For nye foreldre er barnehagestart en stor milepæl, ofte fylt med både forventning og usikkerhet. Hvordan barnehagen møter dem i denne fasen, er avgjørende for å skape trygghet, tillit og et godt samarbeid fra første dag.
Les mer >>Klær i barnehagen
Dette trenger barnet ditt av klær i barnehagen
Les mer >>Infeksjon ved start i barnehagen
Dette er et skriv som redegjør for ulike infeksjoner som er vanlig å få den første tiden i barnehagen.
Les mer >>Skjema for foreldretillatelser
Her er et nyttig skjema fra Furua barnehage i Alta. Det handler om tillatelser til diverse fra foreldrene.
Les mer >>Ny som pedagogisk leder
Å starte i rollen som pedagogisk leder kan være både spennende og krevende. Med ansvar for barn, foreldre og kolleger blir de første månedene en viktig tid for å bygge trygghet, relasjoner og egen lederstil.
Les mer >>
.jpg)




