Flere artikler innen Ny i barnehagen
Barnehagens ABC
Dette er en meget smart og oversiktlig måte å presentere praktisk informasjon på. Den kan jo også oppdateres et par ganger i året, med ny info. Bør også ligge på barnehagens hjemmeside!
Les mer >>Referat fra et møte
Fire barn ble invitert til et møte om å være ny i barnehagen.
Les mer >>Tid for nye foreldre
Barnehagene tar i mot mengder med nye barn og foreldre i disse dager. Hvordan har vi forberedt foreldrene på barnehagestarten?
Les mer >>Tilvenning til barnehagens verden
Hvordan bli barnehagens innhold presentert for barnet i tilvenningsperioden?
Les mer >>Rutiner for primærkontakten
Hva er rollen til primærekontakten. Denne beskrivelsen er laget på bakgrunn av andre barnehager og egne erfaringer.
Les mer >>Bli kjent leker
Barnas første møte med barnehagen kan være både spennende og skremmende. Her er noen morsomme leker for de største som kan bidra til at barna blir fortere og bedre kjent.
Les mer >>Barnehagen må tilpasses de yngste
Skap gode barnehager for ettåringer, i stedet for å kritisere tidlig barnehagestart!
Les mer >>Infobrosjyre
Informasjon er viktig, spesielt i innkjøringsfasen. barnehageforum har mange ulike varianter for å strukturere informasjon til nye foreldre.
Les mer >>Setter pris på lengre tilvenning
Foreldrene er positive til forsøket med flere dager tilvenning i fire Lørenskog-barnehager.
Les mer >>