Les også
Lek med farger, strek og form
Fra tegnelek i barnehagelærerutdanningen til fargerikt formpuslespill i barnehagen og juletrepynt i rådhuset.
Les mer >>Verden gjennom kameralinsen
I Karljohansvern barnehage i Horten har 5-åringene brukt kamera som verktøy i mange år. Med stor suksess.
Les mer >>Ordentlig julemat i Julebygda
Kryddersursild, pinnekjøtt, multekrem, sandkaker og kakemenn – det var noen av matrettene som ble laget og servert i Læringsverkstedet Julebygda barnehage før jul i fjor. Men barnehagen har fokus på tradisjonsmat hele året.
Les mer >>Sånn kan du bruke EQ-dukkene
I denne artikkelen kan du lese om hvordan man kan arbeide med dukkene Glad, Sint, Redd, Lei seg, Sur og Rolig i barnehagen
Les mer >>Med kamera som pedagogisk verktøy
I Knappskog barnehage er kameraene i flittig bruk. Både barn og voksne bruker fotoapparat, videokamera og andre bildeverktøy aktivt.
Les mer >>Promping
Opplevd at barna i perioder er i overkant fiksert på promp? Les hva Mette, vår danske pedagogiske journalist anbefaler.
Les mer >>