

Flere artikler innen Ny i barnehagen
Tid for nye foreldre
Barnehagene tar i mot mengder med nye barn og foreldre i disse dager. Hvordan har vi forberedt foreldrene på barnehagestarten?
Les mer >>Serviceerklæring for kommunale barnehager i kommunen/bydelen
En serviceerklæring er et nyttig hjelpemiddel for å avklare gjensidige forventninger mellom barnehage og hjem.
Les mer >>Blå ponnihester gråter aldri
En samtale med noen barn om gråt, trøst og sånn...
Les mer >>Barnehagen må tilpasses de yngste
Skap gode barnehager for ettåringer, i stedet for å kritisere tidlig barnehagestart!
Les mer >>Den første foreldresamtalen
Det er viktig at den første samtalen med foreldrene er godt planlagt. Her er noen punkter til et utgangspunkt
Les mer >>Rutiner for tilvenningsperiode
Tilvenning er en vikitg periode for barn og foreldre i barnehagen. Gode rutiner er en støtte i denne prosessen. Det har Hemmingstad barnehage tenkt på.
Les mer >>Skjema for foreldretillatelser
Her er et nyttig skjema fra Furua barnehage i Alta. Det handler om tillatelser til diverse fra foreldrene.
Les mer >>Fatimas Fang
Det er en kunst å ikke reise seg for ofte (eller for sjelden) på en småbarnsavdeling.
Les mer >>Ny i barnehagen
Det er ikke alltid like greit å være tre år og møte barnehagen for første gang. Det er mye nytt og mye man er usikker på.
Les mer >>