

Les også
Total kvalitetsledelse
TKL ble utviklet av amerikanske ledelsesforskere i etterkrigstidens Japan. Det omfattende kvalitetssystemet har hatt stor sukess.
Les mer >>Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>Hvordan ta vare på seg selv under sterkt press?
Når du er presset på jobb har vi en tendens til å reagere på måter som ikke er hensiktsmessig for deg selv. Les her hvordan du best kan håndtere press og travle dager.
Les mer >>Ansattes rettigheter ved sykdom i ferien
Sykdom kan dukke opp når en minst venter og ønsker det, og passer aller minst rett før eller i løpet av en ferietur.
Les mer >>Hva må morgensdagens barnehageleder kunne?
Er det mulig å være en tydelig leder i en organisasjon med lite hierarki?
Les mer >>– Vi overvurderer individet og undervurderer gruppen
Det meste og det beste blir gjort av grupper, ikke individer. Også når det gjelder ledelse. Er det ikke rart hvor lite oppmerksomhet vi gir ledergruppene da? spør Erik Slinning.
Les mer >>