Glemt passord
Dette er del to i Øyvind Olsholts serie om filosofi i barnehagen. Den tar for seg fagområdet Kommunikasjon, språk og tekst.
Dette spøkelset er veldig enkelt å lage og morsomt å leke med etterpå. Det er også fint som pynt på halloweenfest i barnehagen.
Sirkus og drama har mye til felles. Her er det spennende ideer med overføringsverdi til barnehagen!
Her finner du det du trenger for å jobbe med kart og kompass med ungene.
Denne båtbanen gjorde stor lykke da den ble presentert i Skredderstua kulturbarnehage.
Barnevennlig og god mat som krever litt forberedelser på forhånd
Sett av et år til å etablere din barnehages matkultur, er rådet fra høgskolelektor Karen Lassen.
Kostholdet er viktig for at barna skal vokse, lære og trives i barnehagen. Dette er en brosjyre som gir noen tips om hva måltidene bør bestå av.
Hvilke forskrifter og retningslinjer må vi forholde oss til omkring matservering i barnehagen
Når det er mange barn i barnehagen med annen etnisk bakgrunn enn norsk, kan det være en utfordring å lage mat som alle kan spise.
Feilernæring er en vanlig årsak til at barn og voksne ikke føler seg friske eller til og med får livstruende sykdommer.
Helsedirektoratet har gjennom satsingen "Bra mat i barnehagen" utviklet pedagogisk materiell som skal gjøre det enklere for de ansatte i barnehagen å legge til rette for gode mat- og måltidsvaner.
Er det mulig å tilby økologisk mat i barnehagen?
Vi har snakket med fire barnehager om hvilke tanker som ligger bak den maten de serverer i barnehagen
Vi har besøkt førskolelærer Sondre i Ragnas Hage barnehage. Her lages det mat hver dag, midt på avdelingen, sammen med ungene.
La barna få oppleve gleden av å være aktører - ikke bare forbrukere.
Har din barnehage et bevisst forhold til måltidet og hva som serveres?
Måltidene blir ikke prioritert og de bærer preg av å kun "stille sulten".
Bedre mat i barnehagen – sammen med barna.
Vi voksne løp rundt som piskede skinn og serverte, tørket opp og hentet drikke.
TINE Partner og Barnehageforum – inviterer til nasjonal dugnad for mer matglede i barnehagene!
Ånnerudtoppen barnehage sprer matglede blant store og små i barnehagen
Ånnerudtoppen barnehage sprer matglede blant store og små.