Må stille krav til pedagogisk ledelse
Det er uheldig dersom avstanden mellom styrer og pedagogisk leder blir større.
Les mer >>Konflikter i personalgrupper
Hva handler konfliktene i barnehagen egentlig om, og hva gjør styrere med dem? I hvilken grad unnviker styrerne konflikter?
Les mer >>Tydelig sjef og leder i barnehagen
Del tre i vårt verktøy for lederutvikling handler om tydelighet i sin lederstil.
Les mer >>Har ikke tid til å lede eller prioritere lederutvikling
Det skrives mange artikler og bøker om å ta kontroll på tiden. Det finnes råd men det hjelper dessverre lite de som ikke har tid til å lese, diskutere og reflekter. Derfor kommer det her en kort artikkel, med noen refleksjonspunkter og et mulig gjenkjennbart eksempel tildiskusjon.
Les mer >>God ledelse er nøkkelen til godt arbeidsmiljø
Tydelige ledere og god kommunikasjon er nøkkelbegreper når det gjelder å skape godt arbeidsmiljø i barnehagen, mener Hanne Kvaløsæter i PBL Bedriftshelsetjeneste.
Les mer >>Praksisrapport - lederpraksis
Praksis er (heldigvis) noe alle førskolelærer-studenter skal gjennom. Lederpraksis i tredje klasse kan være utfordrende.
Les mer >>Bli kvitt de 5 største tidstyvene
Det er ikke alltid det lønner seg å gjøre alle oppgaver som ramler ned på din pult
Les mer >>Et historisk perspektiv på organisasjon og ledelse
Hvordan har forståelsen av maktbegrepet i dette århundret dannet grunnlag for utkrystallisering av begrepene management, administrasjon og lederskap? Drøftelsen avsluttes med en synopsis over de viktigste teoriene hittil.
Les mer >>Strategier for å forebygge konflikter
Sjekkliste med de personlige, sosiale og organisatoriske ressurser som du kan bruke for å forebygge konflikter.
Les mer >>





