Les også
Livet under vann
Hvis du planlegger en tur med avdelingen til et vann eller en bekk, er dette materialet en god ide å sette seg inn i
Les mer >>Lag et juletre
Et juletre som står av seg selv kan være en fin førjulsaktivitet. Dette er et prosjekt der ungene klarer det meste selv. Kanskje de trenger litt hjelp til tapingen.
Les mer >>Dukketeater - Titteidukker
Opplev dukketeaterets magi i barnehagen! Her får du en liten filmsnutt med gode tips til hvordan du med enkle virkemidler kan lage en "scene" til dine hånddukker.
Les mer >>Filosofi i barnehagen – Del syv
Dette er del syv i Øyvind Olsholts serie om filosofi i barnehagen. Den tar for seg fagområdet Nærmiljø og samfunn.
Les mer >>Lage sol av papptallerken
Dette er en enkel aktivitet som ikke krever så mye utstyr og den passer for barn helt ned i toårs alderen. Med litt hjelp fra de voksne til å klippe og lime, så kan de minste gjøre store deler av denne formingsaktiviteten.
Les mer >>Verdens eldste
Snodigheter ved perlebordet er en serie små og spennende historier du kan fortelle og undre deg over sammen med barna.
Les mer >>