

Les også
Studentoppgave - Spillerom
I denne hjemmeeksamen tar studenten for seg aspekter i forhold til kunstpedagogikk og barns spillerom. Hvordan forholder barn seg til intrumenter?
Les mer >>Hjemmelagde lekedeiger
Ivrige barnehender jobber i takt med fantasien. De tryller fram snømenn og monstre. De lager og leker om hverandre. Da slår det meg: Hvorfor i all verden har vi ikke brukt hjemmelaget modellkitt før?
Les mer >>Påskeegg av pappmasje
Pappmasje er utrolig morsomt og ganske klinete å jobbe med. Det vi her presenterer er en klassiker innen pappmasje.
Les mer >>Spikking av seljefløyte
Om våren når bladene på seljen spretter fram og seljesaften går mellom barken og veden, er det tid for spikking av seljefløyte.
Les mer >>Høst i skogen
Det skjer utrolig mye spennende i skogen om høsten. Ta med barna ut i skogen og følg noen av de prosessene som er i gang før vinteren setter inn
Les mer >>Lag en Barkebåt
Fyll en balje med vann. Sjøsett barkebåten og blås vind i seilene
Les mer >>