Flere artikler innen Juleforberedelser
Jul i barnelitteraturen
Hvordan er julen og dens høytid presentert i barnelitteraturen?
Les mer >>Ullnisser
Med litt hjelp klarer treåringen å lage disse søte nissene.
Les mer >>Stjerner av ispinner
Dekorer vinduene i barnehagen med disse flotte stjernene.
Les mer >>Lag en julestjerne
Å lage julepynt kan gjøres utrolig enkelt og likevel bli fint. Denne julestjernen er et eksempel på det.
Les mer >>Lag tre nisser av en dorull
I denne aktiviteten får du mye ut av en enkel dorull. Dekorative nisser til juletreet
Les mer >>Advent og Lucia
Desember er forventningens tid, kanskje med lucia feiringen som høydepunkt i barnehagen. Her finner du litt bakgrunnsstoff.
Les mer >>Lag et juletre
Et juletre som står av seg selv kan være en fin førjulsaktivitet. Dette er et prosjekt der ungene klarer det meste selv. Kanskje de trenger litt hjelp til tapingen.
Les mer >>Flerfamiliens julefeiring
Jesper skriver om julefeiring i ulike familiesammensetninger. Denne artikkelen egner seg bra for publisering på barnehagens hjemmeside.
Les mer >>Lag en juleengel av papptallerken
Denne juleengelen blir en flott julegave. Her er det også mange muligheter til kreativ dekorering. Litt vrient kan det være, men som dere ser her er det ikke så viktig med symmetri hele veien.
Les mer >>