Flere artikler innen Juleforberedelser
Å markere høytider i barnehagen
Vi bør lage et opplegg som ingen - verken Jehovas vitner, muslimer, humanetikere eller kristne - føler at de bør fritas fra.
Les mer >>Piperensernisser
Dette er en morsomt førjulsaktivitet og krever ikke så mye. Med litt hjelp fra de voksne kan dette være en fin aktivitet for 3-4 åringer.
Les mer >>Lag en juleengel av papptallerken
Denne juleengelen blir en flott julegave. Her er det også mange muligheter til kreativ dekorering. Litt vrient kan det være, men som dere ser her er det ikke så viktig med symmetri hele veien.
Les mer >>Ispinnefigurer
I denne aktiviteten er det ispinner som er hovedmaterialet. Dekorasjon finnes sikkert i barnehagen fra før.
Les mer >>Lag et tre-dimensjonalt julekort
Dette prosjektet kan først synes vanskelig, men når ungene skjønner prinsippet bak "pop-opp"-kort, kan de lage slike kort helt selv. Det finnes mange varianter her også.
Les mer >>Lag tre nisser av en dorull
I denne aktiviteten får du mye ut av en enkel dorull. Dekorative nisser til juletreet
Les mer >>Juleaktiviteter
Fire enkle formingsoppgaver som kan gjøre ventingen på julaften kortere
Les mer >>Søndag i advent
Fire korte historier for hver søndag i advent om julebudskapet
Les mer >>Jul og Islam
Hvordan skal man som muslim håndtere jul og julefeiring?
Les mer >>